sõltuvus antidepressantidest 12.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen 25 a naisterahvas. Ärevushood piinavad alates 16 eluaastast. AD olen kasutanud ärevuse vähendamiseks ca 3 aastat oma elust vahelduvate pausidega. (kord coaxil, siis xanax, siis cipramil 1tbl päevas) Kuu aega tagasi lõpetasin coaxili võtmise (doosi järk järgulise vähenemisega), aga enesetunne halvenes järsult. Teen sporti (ujun, aeroobika, pilates), liigun palju jalgsi jne...kas olen antidepressantidest sõltuvuses, et mu keha ei oska enam ilma nendeta rahulik olla? (sümptomid on surinad jalgades, südamepekslemine, hirmuhood, kõhuprobleemid, rahutus, kurbus jne).

ette tänades,

M.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Võtta väikeses annuses AD-d.
2. Minu harjutus.
3. Kõik muu endistviisi edasi.
4. Eesmärgid endale selgeks teha.
5. Väärtushinnangud õigesse paigutusse: tähtsamad (4-5 asja) südamesse, ülejäänud mõistusesse. Kõik südamesse ei mahu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet