Jõuetus elu ees 05.11.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tunnen iga päev aina rohkem, et ei saa omadega hakkama.Kolleegide arvates olen tugev ja toimekas inimene, aga ise tean, et annan endast kõik, et kuidagi pinnal püsida.Oli periood, kus võtsin AD-d ja kõik sai normi ning peaaegu aasta olin päris enesega rahul. Nüüd istun jälle tundide kaupa internetis ja otsin tõvesid, mis mulle võiksid "sobida".Olen kõik vähid juba läbi põdenud, hetkel valutab jalg ja surevad käed, õhtuks jalad paistes, kuigi ma ei ole ülekaaluline.Perearst soovitab minna taastusravile, aga mina mõtlen, et ilmselt on asjad ikka väga halvad.Öösiti kattun külma higiga ja kohati painavad imelikud unenäod.Vanust juba ka keskea jagu, vast võibki asjad juba kokku pakkida.Tekivah hirmuhood ja pearinglused, harva iiveldus.Kõige parem on end diivanisse kerida ja mitte lasta end kellelgi puutuda.Töö juures on võib-olla isegi kergem kui kodus, seal hirmud suuremad.Kust abi saada või kas üldse on sellisest olukorrast väljapääsu, lapselapsed veel nägemata, aga kas jõuan nii kaua veel vireleda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mul ka oli eelmine aasta kord eluratas vaid niidiga peos. Pidin juba lahti laskma, et las veereb igaviku radadele: Linnutee kõrgustes või siis Põrgupõhja auklikel teedel. Aga Lapsed vajavad, Lapselapsed ... Eesti asigi vaja korda seada (!) ja hoian seda elukõit praegu hoolega peos.
Iga päev terakene tervisesalve ja siis see tervis-meeleolu-usk endasse paranebki.
Vähiraamatute asemel lugege kaunis-lugusid, elulugusid jne. Mis Teile meeldib? Uku Masing luges suurmehena ka palju muinasjutte, eks see sobib meilegi.
Maailm pidi olema 11-mõõtmeline - ka huvitav mõtiskleda, argimõtetest end kõrvale juhtida. Mõtte-vestlused Esivanematega, kes aastasadu vabadust võitlesid ja meile ELU andsid!
Kui ikka liimist lahti, siis psühhiaater aitab, Pihtimine aitab.
Inimene on sündinud siia Ilmamaale selleks, et olla Õnnelik!
Elus - järelikult õnnelik! Ole siis!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet