ärevus 06.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on ärevushäre (algas tasapisi umbes 2000 a-l seoses unehäirete ja tööstressiga), mille vastu olen saanud 2 kuud ravi (Coaxil) ja umbes 1 kuu olen teinud ka käitumis-kognitiivset teraapiat. Füüsiline jõudlus on kõvasti suurenenud ja suur väsimus, mis ennem oli, on üldiselt kadunud. Tundub, et elu läheb juba enam-vähem ja vahepeal tekkis lootus, et saabki ärevuse kontrolli alla.

Viimasel nädalal on aga tekkinud suhtlemisprobleemid emaga, mis ei lase lõdvestuda ja uinuda isegi Coaxiliga (võtan 1 tableti õhtuti) ning väsimus ja jõuetus on hetkel tohutu. Hakkavad tekkima mustad mõtted, et ei saagi ärevusest lahti - organismi vastupanu väheneb ja siis jään veel haigeks ei tea millesse. Sellel talvel olin väga pikalt haige.

Emal on tegelikult depressioon (mida ta eriti ei tunnista) ja ta on väga emotsionaalne, isegi kohati agressiivne. Tihti ütleb asju teiste inimeste (ka minu) aadressil, mis teevad haiget ja siis olen tükk aega endast väljas. Ema ise unustab oma ütlused kiiresti ära. Tunnen, et ta annab oma "koorma" mulle ja see on minu jaoks väga kurnav.

Pikka aega ei ole nagu midagi viga, aga siis hakkab jälle peale. Kui oleksin piisavalt tugev, siis ei võtaks neid asju südamesse. Ust enda järel on väga raske kinni lüüa, sest oleme harjunud palju suhtlema ja see on muutunud ka omamoodi vastastikuseks sõltuvuseks. Kui ikka suur mure on, kellele siis ikka kurdad, kui mitte emale. Mehele nagu ei taha ka nii palju kurta. Olen ka ise suhet omapoolse avatusega "toitnud".

Olen abielus. Mees on väga hooliv (last ei ole, aga väga tahame. Probleem on minu ärevuses) ja saab sellest ema-suhtest aru, aga ka tema ei oska aidata. Olen kaotanud ära sisemise tasakaalu & turvatunde. Varem oli mul mehe juures väga hea ja rahustav olla, aga mingi aeg ei suutnud enam lõõgastuda isegi tema juures eriti nädalavahetustel (hetked mida ma varem väga nautisin). Olen hakanud neid vältima. Olen 35 ja terve elu alles ees, aga maadlen juba selliste probleemidega.

Millist lahendust näeksite antud olukorras Teie?
Lgp


Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teatud noorusest alates linnuriigis linnupojakesed lükatakse pesast välja, et alustaksid iseseisvat elu: ise lendama, ise toitu hankima, ise elama. Seega - prioriteedid e. eelistused paika panna. Esikohal on oma pere ja koheselt plaanitav-saadav Laps. Ja siis kõik muu, ka vanemad ja esivanemate mälestus.
1) Lapsega seonduvad tegemised esikohal,
2) Intiimsuhted, omavahelised suhted abikaasaga ka esikohal,
3) Tervislikud eluviisid nende kahe esimese nimel ka esikohal,
4) Emaga suhtlemisel panna "filtrid" paika: mida mõistusesse ja mida südamesse võtta.
5) Eestirahva rahvusliku allakäigu asju (pangakasumi miljardid välismaale, ideloogia ja meediamõjud välismaalt, SMS-liigkasuvõtjate "laenuga-vägistamised" meitele /islamiriigis lüüakse Allahi ja Mohammadi nimel liigkasuvõtjal labakäsi otsast/, meie riigitegelased aga tegelevad taseriga, et lõimumistöö tegematajätmisi-tagajärgi "korrigeerida", Riigiasju esitletakse rahvale Stenbocki "toapoiste" kombel, mitte Eesti Vabariigi Valitsuse süboolika ja sisuga. Erakondade jõuvarud lähevad "plats puhtaks" ja "Tallinn oravatele" eesmärkidel, mitte Eestirahva heaolu ja erakondade koostööle (isegi terekäsi diplomaatiliselt praegu linnaväravasse ei jõua) ... jne) neid Eestirahva asju vaja ka mõjutada, ühiskondliku aktiivsusega. Kõik see mõjutab ka meie ärevust või siis soodustab hingerahu.
Teile parimat soovides ja head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus ja luuvalud

Kas ärevusega võivad kaasneda erinevad luuvalud? Mul valutavad vahepeal nii käed kui jalad kui pea ja selg.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevus ja stress mõjutab nn luuvalusid ja teisi valusid, millest kirjutasid.
Ärevusest ja stressis saad vabaneda - korralik uni, jalutuskäigud, rahustavad harjutused, (Vt otsinguga Enneti palve ...

Loe edasi

Pearinglus

Tere dr ma ravin depressiooni ja ärevus häireid vahel käib pearingi ja on selline õõtsumis tunne peas pidevalt surun lõualuud kokku ja kael on pinges ja vahel on ka lihas pinged kas ned tõesti kõik on ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Massaaž aitab - keegi teine massaaživõtetega ergutab meie keha ja psüühikat.
Ise enda keha aktiveerimine mõjub veelgi paremini.
Pearinglus - sageli vererõhu liigselt madal olek.
Head ...

Loe edasi

ärevus ja paanikahäired

Tere
Mul on selline küsimus et kas antidepressantidega võib harva alkoholi tarvitada. Mul on juba pea aasta ärevus/paanikahäired ja vahel kui tarvitan alkoholi siis kardan võtta rohte.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkohol ja arstirohi kokku ei sobi.
Seega - alkoholile ei.
Alkohol ei ole jook, ei ole ravim.
Terved eluviisid, lõõgastavad harjutused ja kõik saab korda.
vt raamatukogust, ...

Loe edasi

piinav ärevus

Tere.
Mul on meeletu ärevus.praegu on raviks 3mg bromasepaami ja 40mg seroxati hommikul ning õhtul 5 tilka haloberidooli,2mg cyclodooli,30mg mirtasapiini ja 25mg valdoxani.sellisest portsus hoolimata ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mirtasapiin 15...30 mg õhtu - sellest piisab. Ise leida endale sobilik annus.
Muu on kõik harjutuste ja elukorraldusega paika pandav.
vt varasemaid otsinguga: uni, Palve esimene samm, Pavlov ...

Loe edasi

Ärevus ja kõhulahtisus

Palusite enda juurde vastuvõtule tulla 22.04 lisana, aga kahjuks ei ole mul see 22.04 võimalik, kas 23.04 sobiks?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830
ja püüame leida sobiliku aja.

tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi

Cymbalta

Mis toimeainet sisaldab ad Cymbalta ja kas sobib ärevus raviks

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On antidepressant ja sobib ärevushäirete raviks.
Vajalikud on ka harjutused (viis rühma) ja uue hoiaku (prioriteedid, "uued prillid") kujundamine. vt. varasemaid soovitusi.
Head harjutamist, ...

Loe edasi

ärevus

Tere,

Kirjutasin paar nädalat tagasi (kood 52419). Enesetunne on juba päris hea. Kurguvalu ei ole, suudan juba pikemaid jalutuskäike teha ja isegi terve päeva aias tööd teha!
Ärevus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nüüd saan aru, et ärevus on mul juba pikemat aega sees olnud. Kas Teie arvates on võimalik täielikult sellest lahti saada..
- ON, on võimalik täielikult sellest vabaneda. Jätkake alustatud terviserada! ...

Loe edasi

Ärevus ja sundmõtted

Väga levinud teema,ärevus tekkis peale lapse sündi ja oli ka veel palju teisi elumuutusi.Hiljem lisandusid sundhirmud. Saan raviks Anafranili.Palun nõuandeid sundhirmude lahti saamiseks,varasematest vastustest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt minu vastused 50 kaupa ja otsinguga (klahvid Control ja F üheaegselt alla). vt. ärevus, vt. sundhirmud, vt sundmõtted. vt Enneti palve.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: