Süütunne 07.06.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Andke nõu või öelge midagi rahustavat.
Olen murest murtud.
Minu 15. a. -l pojal opereeriti üks munand, see oli keerdunud, hiljem jah oleks osanud operatiivselt tegutseda kui sain teada, et tegutseda tuleb ruttu, 6 tunni sees ehk oleks võimalik olnud päästa. Nüüd läks nii, et augustis tuleb protees. See oli poisile suur löök, kuid nüüd teeb trenni ja elab edasi tavapäraselt. Mul on nii kahju kui tuleb meelde, kuidas me rääkisime, et miks just mulle tuli selline häda, miks sa mind kohe haiglasse ei passitanud jne.Turvaline lapsepõlv on justkui läbi nii traagilisel teel. Tean, et ehk liialdan, kuid mõtlen tahtmatult selle asja peale ja tean, et oleks saaanud midagi teha. Siiani olen elus otsustavalt tegutsenud kiirel hetkel, olen mägironija ja ekstremaalsete asjadega silmitsi olnud.
Mul on pojaga he ja usaldav läbisaamine. Isast elame lahus, on kasuisa, kes ei usu minu poega ja halvustab ja parastab, et see oligi ehk õppetunniks. Mis õppetunniks? Olen omadega plindris, ei tahaks pereelu kah täitsa kihva keerata, tean, et mehed suhtuvad teinekord oma lastessegi pahasti, olen ise kah kasuisaga kasvanud ja suhtumine ei olnud kõige parem, kuid seeditav.
Loen Dalai-Laama kirjutisi, tiibeti usuasju ja muud kui süütunne on ja jääb.
Minu väike poiss jääb mulle alati lapseks, ta on veel nii naiivne ja hea poiss.

Mis olnud, seda tagasi ei saa-kuid kuidas suudan edasi?
Poeg lohutab mind, kuid see teeb mind veelgi lohutamatumaks, asjast ei ole veel palju mööda, ehk aeg kah parandab.

Kõike head,
Kessu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Toimisite õigesti ja ka tohtrid, sest olemasoleva info alusel oligi vaja otsutavalt tegutseda. Ennast süüdistada ei tohi ja ka alust ei ole. See on nüüd eilne päev, minevik.
Testiseid (munandeid) on kaks ja teine on ju alles, seega ka kõik funktsioonid edasiseks tagatud.
Võõras-isale (Elukaaslasele) tuleb ranges kõneviisi öelda, et Noormeest ei solvaks. Kui ta Teist hoolib, siis ta arvestab. Kui ei arvesta, siis ilmselt ei hooli.
Idamaade ja teiste Tarkade lugemine olgu mitte ainult lugemiseks, lugedes on vaja leida Õpetus-ivasid ja neid siis igapäevaelus r a k e n d a d a!
Mägironijana oskate olulist ja ebaolulist eraldada, olulisi tegusid teha.
Parimat soovides,
üri O.-M. Ennet