Klassi kordama jäämine 31.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minul küsimus seoses oma pojaga. Tegemist on 4. klassi lõpetava lapsega. Tal on diagnoositud(Tallinna lastehaiglas DR. Kalvet`i poolt düsgraafia ja nõrk lühimälu.
Küsimus on siis järgmine... Igal kevadel kerkib küsimus, kas jätta teda klassi kordama või mitte. Tunnistusel on 3 mitterahuldavat hinnet, kõik humanitarainetes. Käitumisega probleeme ei ole. Dr. Kalvet ütleb, et klassi kordama jätmine ei ole mõistlik. Õpetaja, jällegi peaaegu sunnib mind "jah" sõna ütlema. Mina ise arvan, et kui lugemine/kirjutamine saavutavad vajaliku taseme, siis ülejäänud ained nn "loksuvad ise paika". Mida arvate teie? Milline valik oleks õige?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilma last nägemata on raske soovitusi anda. Düsgraafia düsgraafiaks, aga mis on selle lühimälu taga. Polel ühimälu, pole ka pikka. Mis on selle olemus: treenimatus, üleväsimus, depressioon, vaimse arengu kerge tõrge, ...
Mina tegin koolipõlves palju sporti ja hinded olid "noored viied", noored ja rohelised. Hästi ja väga hästi hakkasin õppima alles ülikooli kolmandal kursusel, siis nagu kõik avanes, pakkus rõõmu ja oli nagu huvialaringis.
Gümnaasiumi lõpuklassides ja kõrgkooli algkursustel olijaile soovitan tihti pausi - sest koolisüsteem oma tublid pingutajad tihti "tuksi keerab."
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet