Piinlik 02.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma saan inimestega vabalt suhelda, ei karda midagi küsida. Aga kui koolis tuleb näiteks kõne esitus või PowerPoint, siis lähen klassi ette ja hakkan rääkima, kuid hääl väriseb ning unustan pooled asjad ära või ajan segi.
Pärast on mul piinlik, sest kõik saavad aru, et ma kardan, ma ei tea, millest see tuleneb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõnelemist ja esinemist saab vägevasti harjutada. Kodus loe neid asju - mida koolis vaja klassi ees öelda jne - kõva-häälselt (nagu klassis) ja kujuta vaimusilmas ette, et oled klassi ees. Näitlejad ju ka harjutavad - tekstiraamat käes ja kõva-häälselt, enesekindlalt.
Enne "kodust esinemist" s.o. harjutamist sisenda endale: Iga päevaga läheb minu kõne ja esinemine ikka paremaks ja paremaks. Muutun enesekindlamaks ning julgemaks. Selline lause kakoolis tunni alguses - mõttes.
Head harjutamist kodus ja toredat esinemist koolis!
Sa suudad! Iga harjutaja suudab!
Jüri O.-M. Ennet