Psüühikaga seotud tursed??? 19.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen ligi 70-ne naine,mitme täiskasvanud lapse ema.Suhteliselt noorena tekkis perioodiliselt vee peetus,mille põhjust ei osatud seletada. 40-selt hakkasid need tursed väga elu segama ja Tartu endokrinol.osakonnas uuriti mitme aasta jooksul põhjalikult nii neerusid kui südant,kuid ikka tulemusteta.Sel perioodil oli paar juhust,mil haiglasse minnes kadusid tursed esimesel päeval, koju naastes olid tursed järgmisel päeval tagasi.50-lt oli minu elus järsk äärmiselt tugev vapustus,tursed kadusid paari päeva jooksul ja seda 10ks aastaks.Lootsin juba,et need ajad on möödas,kuid siis algas kõik uuesti.Nüüd on jälle uuritud üpris põhjalikult,põhjust ei ole leitud.Mina ise ja üks arstidest arvame,et see on kuidagi psüühikaga seotud,minu nn.hingearst ei usu.Olen aastaid tarvitanud antidepressante ja varem oli küll nii,et kui hakkasin pikema vaheaja järel uuestitarvitama,kadusid tursed.Tahaks teada Teie arvamust asjast.See tursete periood ei taha enam kaduda,sel ajal olen uimane vererõhk kõrgem,olen pidevalt näljane,diureetikumid ei toimi,neid on hulgem katsetatud.Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organism on tervik ja seega tuleb kasutada nii kehalisi toimeaineid kui ka psüühika valdkonna omi. Aitab ka kehaasendi kasutamine: lamamisega puhkehetked, jalad kõrgemale. Dieet, joogirežiim, diureetikumid - kõike proovida. Ka südame küsimused olgu kontrolli all.
Organism on tervik ja selliselt ka ravi osas läheneda. Täpsemat infot saate ikkagi oma perearstilt.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet