teadmatus. 31.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
2 kuud tagasi reisil olles tabas mind haigus, mis kestis kolm päeva. Palavik tõusis 40 kraadini ja taandus kolm päeva hiljem. Kolmanda päeva õhtul kodus tabas mind paanikahoog. Ma ei saanud uinuda, tekkis minestamis tunne, käed ja jalad värisesid. Hommikul tundsin end jälle hästi. Paar päeva hiljem alustasin jälle treeninguid jõusaalis ja ka jooksmisega. Hakkasin uuesti üsna intensiivselt treenima, olin ka ennem teinud mõned kuud ( kusagil 2-3 kuud tõsisemalt ).
Siis tundsin pidevat väsimust ja pearinglust, paanikahoog või ärevushäire hakkas korduma. Olin rivist täiesti väljas, kuni perearst määras mulle antidepressant ravimi cipralex 10mg. Ka koormustest määrati, mis näitas, et tekib inferioorsel koormusel repolarisatsioonihäire. Määrati Preductal selle ravimiseks. Ja vereproovid näitasid, et Aos-tiiter oli üle 1400 tõusnud. Sellele määrati antibiootikumi ravim, Formilid 500mg. Ärevus- ega paanikahäiret pole enam esinenud, kuid rinnus esinevad valud ja koguaeg on ebakindlustunne, raske on uinuda ja koguaeg on hirm, et midagi juhtub. Ei julge enam sporti teha, kuna väsin ruttu ja kardan, et südamel on midagi viga. Kuid diagnoositud ei ole midagi veel, kuna ükski uuring ei näita midagi.
Olen 17 aastane. Sportlikud eluviisid, liigun palju. Milles võib olla probleem? ( mandlid on opereeritud 2003 aastal ).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sportlikku koormust 1/3 maha, puhkust (uni ja päevane) suurendada. Kui antibiootikumid võetud, siis harjutused (psühhoregulatsioon) ja AD. Kui ikkagi "kripeldab", siis psühhiaatri jutule.
Puhkust, rahu,
Jüri O.-M. Ennet