andke nou.. 01.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kallis doktor, olen 25 aastane naiseterahvas ning kannatan umbes 3 aastat paanika ja arevuse kaes...raviks kasutan cipralexi 10mg kuigi vahest tekivad ikkagi arevus ja magamishaired.kysimus aga selles et meil on suur soov last saada,aga hirm selle ees mis siis saab kui ma enam ad-d votta ei tohi ja tekib arevus ,kuidas sellega siis toime tulla ja kuidas voi kas see ka lootele mojub?tahaks ju ikkagi terved ja normaalseid lapsi!!! tahtmine on niivord suur aga hirm veelgi suurem!!! mida teha??? kas teie naitaksite rohelist tuld voi soovitate veel oodata et ehk paranen kuigi eelnev kogemus on naidanud et kui rohud jatan on mingi aja parast arevus jalle platsis?!suured tanud!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lapseootus on suurim rõõm. Ärevuseks ei ole põhjust. AD ärajätmine on vajalik. Väikesed emotsionaalsed lainetused lapsele halba ei tee, organismi kaitsemehhanismid on vägevad. Kõik muud soovitused, peale AD ärajätmist, jäävad enamuses jõusse ja neid ka tehke.
Fooris on roheline! Saatke Kurele telegramm.
Parimat sooviddes,
Jüri O.-M. Ennet