Oma mina 25.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, austatud doktor.
Mis on naise missiooon siin elus? Miks töö ja vaev ei too õnne? Kuidas elada õnnelikult ilma teisi õnnetuks tegemata?
Tervitan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Naiste ja meeste missioon siin Ilmamaal on kaks-ainsuses: a) Laste saamine ja kasvatamine (Täidame Taaramaa Lastega) ja b) oma erialal (see on valdkond, kus olen andekas) eestirahvale vajalik ning kasulik olla.
Peame hoolitsema oma kehalise ning vaimse tervise eest, et seda kaks-ainsust ellu viia. Missiooni suuremaks eesmärgiks on seega hüve (Aristotelese järgi agathon) ning suurimaks eesmärgiks on ÕNN (Aristotele järgi siis loomutäius e aretè, enda loomuannete täistamine-arendamine).
Oleme sündinud siia maailma selleks, et olla õnnelikud. Õnnelik ei saa olla üksi metsas ja istudes kännu otsas. Õnnelikkus vajab õnne jagamist kaaslasega (kaaslastega). Ja suur Õnn eeldab ka Meie-tunnet.
Taara meid aitab, aga ise tuleb aktiivne olla!
Sellest lähtudagi.
Pariamte soovidega,
Jüri O.-M. Ennet