pidev ärrituvus igast pisiasjast ja ültse kõigest 20.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 23a üksikema, mul on 3a poeg. Minu probleem seisneb selles, et ma ei tea enam mida endaga peale hakata. Arvan et mul on depressioon. Ma olen pidevalt masenduses, kurb, ei taha kellegiga rääkida, õhtuti tabavad mind nutuhood, mingist pisiasjast hakkan nutma ja siis ei saa enam pidama. Olen kõigest tüdinud, laps ajab mind närviliseks, ma ei suuda jääda rahulikuks ja ennast talitseda kui ta pidevalt pahandusi ja lollusi teeb ja sõna ei kuula, paratamatult ma leiand end jälle oma lapse peale karjumas ja pärast ma jälle nutan. Laps on ka selline,et ta koguaeg tahab lüüa kõiki nii ootamatult ja isegi selja tagant, nii et kodus juba kardan teda, magama jääb õhtul alles öösel 12 heal juhul, nii et minu magamise aeg jääb üürikeseks. Terved päevad mööduvadki kodus ainult järjest tema lolluste likvideerimisele, ma ei tea kuidas sellele lõpu saaks teha. Ma lihtsalt ei suuda enam vastu pidada, olen korra õhtul kui endast väljas olin, koorinud paberist välja hunniku tablette, et need sise süüa,aga ei jätkunud julgust. Tunnen et tahaks kõigest eemale, käisin 3 päeva haiglas uuringutel südame pärast, see oli minu jaoks kui puhkus, ei mingit stressi, aga kui koju jõuan hakkab kõik otsast peale.

Triin

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Julgust puhata - öösel. Uneaega pikendada, ka see on kasuks kõigile, eelkõige ka lapsele. Julgust ka päeval asju pingevabalt võtta. Laps tahab tähelepanu ja sellest need "lollused." vt. Spocki raamatut, see rahustab. Loomariigis ju loomad saavad instiktiivselt hakkama, vaja ka meil rohkem seda ürgset instinkti usaldada.
Veidi rahustavaid jooke, teed, jalutuskäike. Mure pihtimine, jagamine. Vajadusel ka veidi rahustavat rohtu.
Olete ju super-õnnelik - LAPS olemas. Kui paljud seda igatsevad, üritavad!
Nautige seda ÕNNE, tundke sellest rõõmu. Ja parasjagu muret kaib alati õnnetunde juurde.
Jalutuskäigud, julgus puhata, olla õnnelik.
Elus - järelikult ÕNNELIK, selline on minu credo. Sobib ka Teile.
Parimat soovides,
Jüri O.-M: Ennet