foobiad 17.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas lennukartus on ravitav ja kui on ,siis kuidas.Noor neiu on väiksest lapsest saadik kartnud lennukiga sõita.Kartuseks ei ole olnud mingit alust.Juba esimene kord,ta oli 7.a.,oli suur lennupaanika aga reisil sai siiski ära käidud.Nüüd on nii,et mida vanemaks saab seda hullemaks läheb.Oleme kasutanud tablette ,et magab lennu ajal aga lennuhirm hakkab juba mõni päev varem ja ta ütleb,et juba üksnes lennujaama nägemine tekitab südamekloppimist.Nüüd on ta juba 18 ja kõik lennuõnnetused mis toimuvad ja on toiumunud uuritakse internetist järele.On olemas lennufirmad mida ta usaldab ja firmad mida ei usalda.Võiks ju öelda, et ärgu lennaku aga kui võimalus on vanematega reisida ja silmaringi laiendada,siis oleks väga kahju kui ta sellest ilma jäeks.Olen lugenud,et välismaal on olemas lausa kabinetid kus harjutatakse lennukartjaid lendama ja on veel rida ravivahendeid lennukartuse raviks.Kuidas on lood meil?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundhirmud e. foobiad on ravile allutatavad. Ravib psühhiaater. Alul veidi tohtrirohtu, siis tulevad ka psüühilised harjutused-"karastused." Spetsiaalseid lennu-masinaid meil ei ole. Ravi psühhoregulatsiooni võtteid kasutades on kas siis iseseisvalt või psühholoogi kaasates.
On ravitav, võtab aega, kannatust.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet