Mida ma pean tegema et ma magades agressiivne ei oleks 04.07.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on ravi magades agressiivne olemise jaoks kuna hommikul ärgates ma ise ei tea mis teinud olen ega ka ei mäleta. Ma sooviksin abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Uni jätkab ärkveloleku mõttemaailma ning tegevusplaane. Seega - ärkveloleku perioodil oma agressiivsus sportliku tegevusega ja harjutustega maandada ning enda hoiakuid sõbralikuks muuta.
2) Alkoholismi süva-olemus - agressiivsus ja armukadedus. Seega - alkoholile täielik keeld. Karske eluviis.
3) Und soodustavad harjutused ja vajadusel väike antidepressandikuur. Soovitan Esprital - 15mg õhtul ja samal ajal teha ka relaks-harjutust.
4) Nii tekitame tingituse (tingitud refleksi) - hiljem (kui ravimit enam ei võta) harjutust tehes harjutuse rahustavale toimele lisandub ka see tingitus - organism reageerib nagu võtaks ka killukese arstirohtu edasi.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet