61.aastane ema tervis 16.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu ema on 61.aastane. Umbes poolaasta tagasi hakkas ta ravima depressiooni, talle määrati antidepressandid, oli haiguslehel, pärast otsustas ta töölt ära minna. Siiani aga ei ole ta meeleolu paremaks läinud, kogu aeg kaebab ta mingeid ebamääraseid valusid, samas on ta vist kõiki võimalike arste läbi käinud, kes ei leidnud midagi erilist, vererõhk normis. Hommikuti ja päeva jooksul on tal nutune tuju, kõik on halvasti, kogu aeg püüab voodis olla, käib väljas harva. Kui pakkun talle mingit meelelahutust, ei taha ta midagi kuulda. Kurb vaadata, sest ta on elus kogu aeg nii energiline olnud! Eile hakkas ta südamevalu kaebama, kuid ma näen, et ta naha ja huultevärv on ok ja ta ei hingelda. Üksinda ta ei ole. Elavad isaga koos. Kuidas teda aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimiks nr. üks - liikumine ja kerge kehaline aktiivsus, kodused toimetused, jne. Aktiivsus, jalutamine.
Ravimiks nr. kaks - apteegistst saadavad retseptivabad rahustid, rahustavad teed.
Kolmandakas, arsti (psühhiaatri, kes andis AD-d) poolsete soovituste täitmine.
Neljandaks, rahulikult minu harjutust teha.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet