väsimus, nõrkus, halvad mälestused jne. 07.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane mees ja mul on selline jama, et olen väga palju igasuguseid rohte võtnud ja kasu pole ühestki olnud ainult on hullemaks läinud. Olen viimasel ajal aru saanud, et probleemid ei ole mitte minu ümber vaid minu sees ja iga päev on aina hullem. Ma ei soovi õnnelik ega rõõmus olla vaid soovin hoopis, et hingepiinad kaoksid. Ma ei tea enam üldse, mis on normaalse inimese tunded, emotsioonid või üldse mis tähendab hea olla. Ei saa inimestega suhelda ja ei taha ka olen nii palju viga saanud sellega aga enam ei taha, et lähedased sellepärast kannatavad ja sõbrad. Magada ei taha ka enam üldse ja siis kui saan magama jääda siis ei taha enam kunagi tõusta sest nii on parem tunne lihtsalt ehk saab valust eemale. Väljas ei julge käia, tekib kohe nõrkus ega taha ka minna enam aga tahaks lihtsalt vanemate eest ära saada aga pole praegu kuhugi minna. Tahaks küsida, et mida see tähendab kui oled emotsionaalselt tuim, mingeid tundeid pole ainult tühjus ja tihti tekib põletav valu peas ja unepealt on ka tunda seda. Unenäod on ka täiesti õudus, ma pole isegi nii õudsaid filme näinud. Vahepeal on selline tunne, et kui unepealt ärkan teen akna lahti ja hüppan alla lihtslat. Ei tea kas on ka veel mingeid rohte, millega saab psüühikat stabiliseerida ja kuidagi ennast kokku võtta, eluga edasi minna, sest olen juba hingepõhjani murdunud. Ja sooviks veel teada, et mis mõju sellel elektrikonvulsioon ravil on ja mis selle kõrvalnähud on.
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uni korda, hingerahu tagasi, sportlik-tervislik eluviis.
Alg-etapil veidi rohtu ja siis harjutused-võtted.
Uneprobleemid (vt. "Kodutohter", nov. 2001), Psühhoregulatsioon (vt. "Elukiri", juuni 2004).
Mis "teemadel" ja asjaoludel igasuguseid rohte võtnud???
Alustada psühhiaatrist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet