Ikka ja jälle alkoholism 23.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane kahe lapse ema. Olen abielus 31 aastase mehega, kellel minu silmis on alkoholiga tõsised probleemid. Kuigi, jah, ega nad ise ju ei tunnista seda endale.
Tassitakse kodunt tehnikat minema jne. peale selle on tal ka kasiinosõtluvus. aga see selleks...
Mure seisneb selles, et ta ei kavatsegi oma alkoholismiga ravile minna-tulla, kuna nagu öeldud ei näe tema selles mingisugust probleemi. Kuidas küll teda viia selleni et ta ise aru saaks et see pole normaalne kuidas ta elab?
Minu ja tema ema sunnil on ta lasknud kaks süsti teha kuid üle 5 kuu pole ta vastu pidanud ja siis on jätkunud kõik samas tempos.
Ta võib rahuliku südamega juua nädala või kaks. Lõpetab siis kui rahad ja asjad on otsas või maha müüdud.
Mida sellisega peale hakata? Psühhiaatri juurde ta minna ei taha, kuna ei usu neisse ja naerab lihtslt välja...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui ta kaks korda on ikkagi süsti lasknud teha, siis on ta ju ikkagi veidi "juhitav". Ega ilma ravita sellest seisundist välja ei tule. Kainel hetkeil mingu AA-klubisse, seal endised alkohoolid (praegu kained) aitavad õiget rada leida. Peretohter saab ka suuresti abiks olla.
Ka kestavast - väga kaua kestnud - alkoholismist on võimalik vabaneda.
Kannatlikkust, suurt kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet