suitsetamine 21.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Kuidas sobivad kokku antidepressandid ja suitsetamine?Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida suitsetate?
Minu õpetaja Tartu (Riiklikus) Ülikoolis Prof. Artur Linkberg (kuulus kirurg) küsis patsientidelt ka suitsetamise kohta. Kui oli veresoonkonna või südametõbi jms., millele suitsetamine kahjulik, siis Prof. suitsumeestega üldse tegelema ei hakanudki - enne tuli suitsetamine maha jätta. Ta ütles, et tema aeg ei ole raisata ravimisele, kui samal ajal patsient seda tulemust suitsetamisega jälle lammutab ja tema tegeleb ikka vaid nendega, kes
t õ e s t i tervisest lugu peavad.
A.N.T.S. (Alkoholism, Narkomaania, Suitsetamine, Toksikomaania) ja
3L-i( Liigsöömine ja Liikumisvaegus ja Liigne stress) on aeglane suitsiid ja iga inimese vaba valik.
Esivanemad ei elanud ja võidelnud vabadust mitte selleks, et me praegu aeglast vabasurma viljeleksime.
Parimate tervitustega
Jüri Oskari ja Marise p. Ennet