Kuidas käituda ebastabiilse inimesega? 02.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas käituda inimesega, kes on ebastabiilne. Peksab, karjub terroriseerib vaimselt. Olen püüdnud suhet lõpetada aga sellele järgneb vaid kõik see mida eelnevalt mainisin. Ma olen vaimselt nii kurnatud, et tahaks rahu saada aga mulle ei võimaldata seda. Oma soovis suhe lõpetada olen kindel, aga milliseid taktikaid soovitate, et vältida vägivalda. Ma ei saa lihtsalt telefoni välja lükata ja eirata, tegin proovi ja selle tõttu keeras ta ennast nii üles, et tormas minu töö juurde kontorisse sisse, peksis mind kõigi mu töökaaslaste ees läbi ja tal ei ole isegi mitte häbi sellest, vaid nüüd toob ta seda ähvarduseks kui ma ei täida tema käsku. Ta on äärmiselt armukade isegi naisterahvastega ei tohi ma suheld jne. Mul on kohutav hirm tema ees, sest raevu hoos, mis ei ole väga harv tema käitumise juures on ta peksnud mu auto korduvalt segi, rääkimata minust. Jah, järgmisel päeval ta kahetseb ja nutab kuid seda ainult korraks ja arvan, et enesehaletsuseks. Kuidas käituda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Kui olete riikliku abielutunnistuse omanik, siis riiklikul tasandil koheselt lahutus.
2. Kui olete vaba(abi)elulises suhetes, siis koheselt kirjalik avaldus politseile Teiega juhtunu kohta (korduvad füüsilised vägivallad, auto lõhkumised) ning Teie suurest kartusest ning hirmust tema edasise vägivalla suhtes. Koopia vägivallatsejale. Te ei ole ju tema omand, tema emotsioonide maandamise poksikott.
3. Tema sugulastele (vanemad, õed-vennad) eelnevast teatada ning soovitada tema närve psühhiaatri juures rahustada.
See on minu seisukoht, Teie peate aga ise otsustama ning julgelt kohe otsustama ja tegutsema.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet