kuidas rohud mõjuvad? 31.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen pool aastat ravinud ärevushäiret Seroxat tablettidega. Samal ajal olen püüdnud võimlemisega jagu saada ka radikuliidist (valu kiirgub jalga). Valu oli juba enam-vähem kontrolli all, kuid siiski mitte päris ära kadunud. Hiljuti tegin läbi ka 5 massaažikorda, mille tagajärjel olen peaaegu invaliid - valu on tagasi ja nii kohutav, et kannatan juba 2 nädalat on hirmsaid valusid - liigun sammhaaval, lonkan. Suhtlen oma psühhiaatriga ja tema jutust sain aru, et valuvaigistid võivad tugevdada Seroxati mõju. Samas soovitas ta siiski valuvaigisteid võtta, aga mina olen juba ära hirmutatud - ei julge enam võtta, sest kardan kõrvalmõjusid. Sooviksin teada Teie arvamust, mismoodi põletiku/valuvaigistid mõjuvad samaaegsel kasutamisel Seroxatiga ja mida võib võtta.
Ette tänades,
40-aastane Ene Tallinnast

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seljavalu-radikuliidi küsimuses on "juhtohjad" neuroloogi käes. Sealt alustagegi ja tema soovitused täitke. See esikohal. Siis saab rahulikumalt ka ärevushäirega tegeleda. Kui rohtude võtmisel ajavahe paar tundi, siis probleeme ei. Võite mõlemaid võtta.
Kohe neuroloogile.
Saate selja heaks, ärevusest valla! Ärevushäire puhul rohust ainult ei piisa, vaja ka muid toiminguid, aga seda Te ju teate.
Tervistades,
Jüri O.-M. Ennet