ärevushoog 09.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olin lapsepõlves väga närviline laps. Minu isa jõi kõvasti, seega nägin teda kogu aeg purjus olekuga .Kuna ,magasin ema-isaga ühes toas, siis juhtus sedagi, et öösel unepealt isa emale kallale läks ja minu üles sellega äratas.Ka vend tuli teisest toast appi ja võitlesime kolmekesi isa vastu, et ta maha rahuneks.Siis tuli vaiksem periood, kus ma iseendaga hakkama sain. Kuid nüüd koos elukaaslasega elades tekivad tülid pisiasjadest ja see tüli aina ägeneb....mulle kohati tundub, et ta meelega norib mu kallal ja talle meeldib vaadata, kuidas ma endast nii välja lähen, et juba asjad hakkavad lendama. Viimasel korral avastasin aga hirmuga, et olen vist võimeline ka tapma!Sest olin nii üles köetud.Miks ei võiks ta jätta norimist, kui näeb et ma ägestun liiga...Kas siis võib olla põhjuseks kõik minu lapsepõlves kogetu?????

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kõik me tuleme lapsepõlvest ja loomulikult lapseeas läbielatud
psühhotraumad jätavad meie psüühikasse oma jälje.Kui tugevat mõju
nad avaldavad ,on muidugi individuaalne.Samas sihikindel konflikti
provotseerija suudab ka tasakaaluka inimese lõpuks endast lvälja viia.
Päris raudnärvid on vast üksikutel.Ma saan aru,et tegemist on Teie suhetes
mingi tõsise probleemiga,mis tuleks siiski rahuikult selgeks rääkida ja
lahendus leida.Mõistlik oleks ka psühholoogi juures käia ja ehk oskab anda
häid soovitusi situatsiooni lahendamiseks.
Soovin palju vaimujõudu!
J-Mumma