hammaste surumine 10.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle teeb muret see, et ma surun aega ajalt väga kõvasti hambaid kokku ja krigistan , nii et, pärast on lõualuud valusad. Tundub, et see juhtub enamasti siis kui ma olen närviline. Veel võiks lisada, et meeleolu on nullis ja elumõtte otsimisega peab kõvasti tegelema. Millest hammaste surumine tuleb ja kuidas sellest vabaneda?
Tervitades K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lihastoonus (ka nende üleliigne pinge) ja närvisüsteemi (emotsioonide) toonus on omavahelises samasuunalises korrelatsioonis.
Probleemile lahendus: a) kõik võtted ja vahendid, mis närve rahustavad,
b) kõik võtted ja vahendid, millised lihastoonust korrigeerivad.
Viimastest ma alustaksingi. Sportlik aktiivsus, õppida lisarühmi pingutama-lõdvestama. See kogemus tuleb suhtelist ruttu.
Ülla asja - Eesti Asja - edendamise nimel on mõnikord tarvilik ka hambaid krigistada ja siis Tegutseda!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M: Ennet