ravim Zoloft 05.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Võtan kolmandat kuuri Zolofti. Kaks esimest korda olen kuuri ilusti lõpuni teinud (6-8 kuud). Ja ajuti abi saanud. Viimase kuuri lõpetamisest oli kõigest 2-3 nädalat, kui pidin uuesti rohtu võtma hakkama. Praegu on tekkinud väikesed kahtlused rohu suhtes. Enesetunne ei ole kiita - tööl on raskusi keskendumisega, väsin ruttu. Kas peaksin ka selle kuuri ilusti lõpuni tegema, või peaksin rohtu vahetama? Paralleelselt käin ka psühhoteraapias.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohtu neelata oskab igaüks, see on liialt lihtne arusaam probleemi kõrvaldamisest. Ainult rohuga lahendit ei saa. Elus on vaja ka muudatusi keha-vaimu-sotsiaalsel tasandil, aga eelkõige hoiakute-suhtumise tasandil.
Arstirohu sobibuse (ja ka vahetamise küsimuse) otsustab raviarst.
Küsige julgelt tohtrilt.
Mina isklikult ootaksin lahendit rutem nii rohult kui ka omapoolsetest tegudest. Kui kuu-kahe-neljaga edu ei ole, siis muudaks mitmeid enda mõjutamise vahendeid ja sealhulgas ka arstirohtu. See on printsiip. Igal konkreetsel juhul saab raviarst soovitada indivduaalselt.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet