Haiglaslik hirm südame pärast 02.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane neiu. 2 aastat tagasi oli mul südameoperatsioon. Ma tean et see läks hästi. Kuid alates novembrist tekkis seletamatu nõrkus,jõuetus, valud südames,hingeldus füüsilisel koormusel (viimasel ajal ei jõua treppidest teiselegi korrusele minna ilma selge hingelduseta). Käisin end opereerinud kardiokirurgi ja veel kardioloogi juures - nemad ei leidnud midagi (EKG,EHHO, koormustesti tulemus 1,7 W/kg-le). Ainult südame rütm on tahhükardiline. See pidavat normaalne olema. Aga ma tunnen kogu aeg,kuidas süda lööb. Tegelesin enne opi aktiivselt spordiga, tahaksin nüüd siis jätkata... Ma olen väga mures, kas tõesti on see lihtsalt paaniline hirm? Kardiokirurg ütles,et ma muretsen liiga palju oma südame pärast. Aga õigustatult ju,ma tahaks normaalselt edasi elada! Palun vastake.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kardiokirurgid on targad tohtrid ja kui nad ütlesid, et lõikus läks hästi, uuringud (EKG, EHHO, jne) on korralikud, siis tuleb nendega nõustuda. Nõustuda tuleb ka Teiega, sest tunnete-jälgite oma südame tegevust ja muretsete oma tervise pärast. Teie v.hea iseloomujoon, et hoolitsete oma tervise eest on praegu Teile väikeseks miinuseks. Et seda hirmu ja kartust õigetele, enesetunnet ning hingerahu pakkuvatele radadele juhtida, selleks soovitan pöörduda hingetohtri poole. Ühiselt leiate rahustava(d) rohu ja tegevuskava. Teie suureks plussiks on ka varasem sportlik kogemus - selle baasil annab rohkelt keha ja hingeelu kosutavaid-jõukohaseid harjutusi pakkuda. Mida peretohter soovitab?

Igast murest saab üle! Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet