sundseisund 16.04.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul diagnoositi u pool aastat tagasi sundseisund, mille ravi ei ole veel tulemusi andnud. Olen oma psühhiaatriga vägagi rahul, kuid mulle tundub, et obsessiiv-kompulsiivsetest häiretest tean mina tänu põhjalikule uurimistööle põhiliselt mitmekeelses internetis rohkem kui tema ( kahtlemata arsti kompetentsuses üldse ). Kas Eestis võiks olla psühhiaatrit, kes oleks spetsialiseerunud sellele probleemile? Tean, et ravimid ja teraapia ei pruugigi aidata, vähemalt mitte nii kiiresti, aga ma ei ole lootust kaotanud ja sooviksin veel ühte võimalust proovida või siis teadmist , et ei olegi mõtet arsti vahetada. Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teie infost ei selgu OKH struktuur,sellest tulenev dif-diagnostika ning seega ka vöimalikud ravitaktikad.Häireelamusi tunnete kindlasti arstist paremini.Teoreetiliselt valdavad materjali TÜ öppejõud (J.Shlik jt)ja öpetatud psühholoogid.Oma praktikast ning ka teooriast teate,et õige ravimi ning annuse leidminegi nöuab k a n n a t l i k u s t. Antidepressantide körtval olen kasutanud ka neuroleptikume.Käitumisteraapiad jms on loomulikult vajalik.Spetsialiseerumise kohta Teile kahjuks infot anda ei oska (vajadus selleks loomulikult on).Veelkord:kannatlikkust ning otsinguindu Teile sobiva lahendi leidmisel.Kui arstiga on hea kontakt,siis jätkake ning konsulteerige vajadusel teistegagi.Vastupidavust ning jöudu! Jüri O.-M. Ennet