korgem arevuse tase 27.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas mu haigus hullemaks arevusest

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Leinaga kaasneb terve rida psüühilisi ja kehalisi elamusi, aga need aja jooksul taanduvad.
2. Enese-regulatsiooni ja enese tugevdamise põhiline juhtkang on kehaline rahunemine, paranemine, tugevnemine. Kõik keha tugevdav tuleb kasuks.
3) Süda meil töötab (süstol) ja puhkab (diastol) ja nii kogu elu. Sellist reeglipärasust vajab kogu organism.
4) Rahustav tee ja psüühikat-keha rahustavad harjutused.
5) Perearst - sealt vajadusel veel arstirohtu lisaks.
6) Päevik - aitab ennast paremini tundma ja eseeläbi ka paremini ennast tugevdada-karastada - ka hirmust jagusaamine on analoogiline karastamisega (samm-sammult).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet