Antidepressandid, mis aitavad kaalu kaotada 13.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Nimelt ei saa viimasel ajal üldse hakkama ja arst on mitmeid kordi soovitanud ravimeid võtma hakata (kõige hullemini löövad välja praegu post traumaatiliste stressihäire ja söömishäire sümptomid). Aga ma ei julge võtta, sest käikude ravimitega tundub üheks kõrvaltoimeks ikkagi olevat söögiisu suurenemine, kaalutõus.
Uurisin, et wellbutrin peaks aitama kaalulanguse kaasa, kas see on tõsi?
Ning mis ravimeid veel Eestis on, millega märgatud kaalukaotus olemas?

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Raviskeemi (ravimi) määrab ikkagi raviarst-psühhiaater.
Arstirohi on vaid ca 1/10 kõigist võimalustest ja neid 9/10 tuleb ka kindlasti kasutada.
Arstirohi on algetapil, hiljem saavad esikohale harjutused (kehalised, psüühilised, elukorralduslikud, uued väärtushinnangud).
Söömisega seonduv: mida sööd, kuidas sööd, palju kehalist tegevust, milline stressiga seonduv olukord.
Wellbutrin söömishäirete korral - ei soovitata. Sobiks Fluoxetin, Seroxat või Fluanxol ja rida teisi. Ikkagi psühhiaater peale vestlust määrab rohu. Arstirohukuur on vajalik, aga see on vaid ca 1/10 olukorra muutmise võimalustest.
vt varasemaid soovitusi ja harjutamine.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet