Kuidas saada korda unerežiim? 27.04.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen 20a noormees ja tunnen, et tahan koguaeg magada. Samas tunnen, et ei viitsi magada või ei ole und, et magama minna. Olen kasutanud meetodit, st olen kuulanud rahustavat muusikat magamaminemise ajal. Teine probleem, mis esile kerkib, on see, et hommikuti on väga raske üles ärgata, hoolimata sellest, kas on äratusekell või ei ole. Nädalavalõpus on olnud juhuseid, kus lähen varakult magama ja ärkan järgmise päeva õhtul. Kuidas sellele murele lahendust leida või kuidas toimima peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mõõta vererõhku - madala rõhu puhul domineerib tahte madalseis, uimasus...
2) Konkreetne töö- ja puhkerežiim ja päeval kehaline aktiivsus (mõõdukas sport) ning õhtul une-eelsed rituaalsed harjutused - lihtne on minu Palve harjutus. Une arvelt ei võta.
3) Psühhiaatri jutule, sealt võimalik saada ergutava toimega anti-depressanti (vajadusel).
4) vt varasemaid soovitusi ja nopi sealt TEGEMISEKS endale sobilikke.
5) Päevik on suureks abimeheks õigele rajale minemiseks ja seal püsimiseks.
6) Karsked eluviisid, iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
7) Elusihid (Suur-Vanker ja Väike-vanker) paika, sellele eelnevad sihid paika, siis on Motivatsiooni ja energiat küllaga!
Selliseid nn kevadväsimuse perioode on olnud paljudel ja kõik saavad sellest üle!
Peale keskkooli lõpetamist on ka õpitööst paus paljudele vajalikuks osutunud.
Rõõmu!
Jüri O.-M. Ennet