Enesesüüdistus 24.03.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, probleem siis selline, et tunnen end litsina. Ma olen süütu, aga ikkagi. Homme on plaanis ilmselt noormehega kaugemale minna ja ma tõepoolest tahan seda, aga ma tunnen end selle pärast räpasena. Kui ma vahest end ise rahuldan, siis peale seda on ka kohutav enesetunne, süüdistan ennast, nutan ja masetsen. Süüdistan end täiesti loomuliku soovi pärast, mida teha? Kahjuks psühholoogi/psühhiaatri poole pole võimalik pöörduda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui sõprussuhe on lühike, siis on ka sellised mõtted kergesti tulemas.
Kui olete kestvamalt tuttavad, teineteisest hoolivad ja teisega arvestavad, siis laabub kõik oma loomulikku rada. Seega - kannatlikkust. Iga asi omal ajal.
Kui sul kõlblusreeglid enda jaoks paika pandud, siis ju süüdistamiseks põhjust ei ole.

Juhuslik suhe, alko-tilgaga joobe-suhe - see olgu välistatud.
Tee kehalist-sporti - hoiab sind tervislikus ja rõõmsameelses vormis.
Kõigil on olnud selliseid süüdistamise-ebakindluse hetki.
Eetika - et ei peaks järgnevatel päevadel ise ja lähedased nö punastama.
Päikest,
Jüri O.-M. Ennet