pidev tujude kõikumine 26.02.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mure on siis selline et mul käivad tujud üles alla päris kähku,puudub motivatsioon ja viimasel ajal olen kõige suhtes olnud ükskõikne.Päris tihti tunnen et ma tunnen end üksikuna ja mind ei taheta seltkonda.Samas jälle olen seltsiv ja järgmisel momedil olen eemal olev. Et kuidas sellisest olukorrast välja tulla sest tunnen et kogu see depressioon käib üle jõu mul kuna mu tujud kodu aeg kõiguvad ja päris tihti püsivad inimesed minu elus vähest aega mida teha et sellest välja tulla

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene elab keskkonnas - inimese ja keskkonna vaheline suhe määrab põhimeeleolu. Kui meeleolu halb, siis: a) muuta ennast, enda eesmärke, ja/või b) muuta keskkonda, leida uus keskkond.
Eesmärgid: Suur-Vanker ehk elukutse, milles andekas või isegi geniaalne oled ja seda rada siis kasutada; Väike-Vanker ehk lapsevanker - kui selleks aeg küps ja loodus pole tõkkeid ette seadnud.
Päevik aitab eluteed selgitada, probleeme lahendada, ennast tugevdada.
Korralik puhkus taastab hea meeleolu,
Pingetest vabanemise nipid-harjutused vähendavad stressi ja parandavad meeleolu.
Rahustavad teed - rahustavad.
Tervislik eluviis ja elurütm.
Terves kehas terve meeleolu.
Mona-Linda naeratus - see aitab!
Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm - teen seda viis viisaastakut + (5x5=27 a. juba, iga päev!). Aitab, hästi aitab!
Hea raamat, elulood jms - biblioteraapia.
Võimalusi palju.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet