Tujude kõikumine 21.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et tujus vahetuvad väga tihti (4-6× päevas). Aga tasapisi hakkab juba närvidele käima see tiksumine eufooria ja masenduse vahel. Ise ka enam täpselt aru ei saa, mis asi ma olen?
Samuti ei suuda ma taluda kriitikat ja kommenteerimist, see viib mind endast kohutult välja.
Üsna kohutav tunne on, kui vahepeal tundub, et elu on lill ja kõik on perfektne ja ma suudan Tallinna Muusikakeskkooli topelt koormuse ilusasti ära kanda. Ning ma olen õnnelikum inimene maailmas, hakkan endale igasugu eesmärke seadma ja plaane tegema. Ja siis järsku )tavaliselt ilma põhjuseta) kukub tuju alla Kroonlinna nulli ja ei näe enam mingit mõttet milleski, siis meeldib ärevusel ka mängu tulla. Tunnen, et mul pole iseloomu.

Päikest!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõigil tujud lainetavad, aga nad peavad adekvaatsed olema ja siis nn normi piiridesse jääma.
Kui stressi rohkelt või üleväsimus, siis tulevadki nn kõrvalekalded.
Prioriteedid paika, kogu Ilmamaad korraga ju sülle ei võta.
Ole nagu sportlane - pingutab eesmärgi nimel aga süda hõiskab trenni tehes-pingutades). Õpid ja mängid ju endale Rõõmuks!.
Puhkus. Puhkuse arvelt ei tohi võtta ei minutitki. Töö/õppimine ja puhkus on nagu külakiige - soovid paremini tegutseda, siis vajalik ka parem taastumine-puhkus!
vt minu Palve ja tegutse.
Prioriteedid ja puhkus! ja kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet