Pühhiaatriks saamine 20.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, tahaksin õppida psühhiaatriks, kuid on väike mure. Olen eelnevalt olnud enesetapukatsega psühhiaatriahaiglas. Pidin ka ravimeid võtma. Nüüd on mul palju parem olla ja ei võta ravimeid ja tuju on tasakaalustunud (bipolaarsus oli diagnoosiks, kuid seda ei tundu enam olevat). Kas see et olen just sellises haiglas ravil olnud võib takistada mul sinna haiglasse tööle saamisel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tähtis on sinu tervis nüüd ja edaspidi. Head rohud ju olemas, oled end korralikult ravinud ning elad tervislikult - siis ju kõik OK (On Korras).
Kui soov on ja gümnaasium lõpetatud, siis algabki õppimine kõrgkoolis sinule sobilikul erialal.
Liigu rõõmsameelselt ja kindlameelselt seatud eesmärkide poole.

Ka sinule meenutan Nietzschet.
"Me vajame uueks eesmärgiks ka uut vahendit, nimelt uut tervist...mida pidevalt juurde võidetakse ja juurde võitma peab, " kirjutab Friedrich Nietzsche. Olen temaga 101% nõus.
Ole ka Sina ja tegutse!
Jüri O.-M. Ennet