Lapse pea tõmblemine 01.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Meie pere noorel neiul, 6-aastane, on viimasel ajal hakanud pea tõmblema. Ta teeb suu lahti ja ajab justkui lõua krapi ja lükkab lõuga taeva poole. Ehk siis pead üles. Ja sedasi iga natukese aja tagant. Alguses tegi seda vaid tahvelarvutis olles, kuid nüüd juba ka niisama. Ise ütleb et ta ei saa sinna midagi parata ja et tal on ebamugav. Millest see võib tulla ja kuidas seda leevendada või sellest vabaneda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On mitut sorti tõmblemisi, tikid jm tahtmatud liigutused - vajalik on lastearst, neuroloog või/ja lstepsühhiaater.
Lastepsühhiaatrid töötavad koos lastepsühholoogidega - sealt alustada.
Rahulik keskkond ja korralik puhkus alati positiivse toimega.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet