Pea tõmblemine 09.01.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem selles, et pool nädalat juba on pea tõmblema hakanud ja ei suuda seda peatada, st kui üritan "mitte tõmmelda peaga", siis tekib pähe selline sügelus ja/või hakkan selle asemel kulme kergitama (täpsemalt siis kuidagi nagu näonahka üldiselt venitama).
Pea tõmblemine näeb välja nagu pikajuukselistel inimestel tuka kõrvale viskamine, aga liigutus on kiirem ja palju lühem.
Pole täpsemalt tähele pannud, kas mingi tegevuse ajal ka niimoodi teen, aga nt telekat vaadates ajab see hulluks juba ja õhuti hakkab "aju sügelema" ja tekib kerge peavalu.
Tõmblused on tavaliselt paar-kolm tükki järjest ja päris väikeste vahedega.
Mis viga võib olla ? :(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Närvid "krussis" e. veidi vaja ennast muuta:
a) rahustavad teed, vajadusel perearstilt veidi rahustavaid tilku (vaid vajadusel),
b) korralik puhkus. Puhkus taastab jõu ja korrastab närvid,
c) psühhoregulatsioon, alustada minu Palve-Meditatsiooni harjutusest,
d) pehme juusteharjaga pea harjamine, eriti kukla-kaela piirkonda,
e) kerged harjutused peaga (ette-taha, paremale-vasemale, ringid aeglaselt). Aeglaselt ja rahulikult,
f) õues soe sall ja asjalik müts.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet