Kuidas suuta endaga elada? 20.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas ma peaksin endaga elama, kui minuga koguaeg juhtuvad halvad asjad nagu nt sündisin, jäin raskelt haigeks, millest pidin loovutama pht 10 aastat oma elust, saanud koduvägivalda, tunda vägistamist, eiramist, eemale lükkamist, üksindlasena olemist, teadmist mitte keegi ei taha mind?Mul juba aasta depressioon, eneseviha, enesetapu mõtled, proovid, närvivapustused.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tarkusesõna. Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla õnnelik.
Ja kõik, mis teda õnnelikumaks teeb, on loodud siia maailma selleks, et seda kasutada.
Ja kõik, mis teda õnnelikumaks ei tee, on loodud siia maailma selleks, et seda mitte kasutada.
Õnnelikuks teeb see, mis olemas - sellest rõõmu tunda.
Õnnelikumaks teevad elusihid ning väiksemad-suuremad kordaminekud sellel elurajal.
Õnnelikumaks teeb andmiserõõm, ka naeratus kaasinimesele ja Mona-Linda naeratus endale.
Idamaade targad ütlevad, et Inimese Mina (Aatman) ja Kosmilne (Brahman) on oma olemuselt üks sisaldavad materiaalset, vaimset ja õndsust (ananda). Kogu kosmos on Õnsust täis, seega jätkub seda anandat ka meile, sest ka meis peab ta olema.

Depressiooni kõrvaldamiseks on head antidepressandid olemas - mitte häbeneda, psühhiaater aitab.
Sellest alustagi!

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet