Enesevigastamine,enesetapumõtted ja enesevihkamine. 24.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei mäletagi täpselt millal asi alguse sai ja millest. Hakkasin ennast vihkama,sellele järgnesid lõikumine ja enesetapu mõtted. Lisaks kõigele sellel piinab mind ka vahel unetus. Sellesmõttes,et ei saa öösiti magada ja siis läheb järelikult üle.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jagatud mure on juba pool muret - tubli, et kirjutad ja lahendust otsid.
Noorpõlves on kõigil inimestel olnud selliseid episoode, et "eluratas jookseb kinni". Kõigil. Tudehellemad elavad seda valulikumalt üle.
Mida teha?
1) Kui on vanemad või vana-vanemad (keda kõige rohkem usaldad ja kellega sobid), siis sellele enda olukorrast rääkida. Rääkimise käigus selguv asja olemus ja ka olukorra parandamise võimalused.
2) Suvehaeaeg ja seda aega veeta - võimalusel - rohkelt õues jalutades või mingit kehalist tööd tehes. Kehaline aktiivs maandab pingeid ja aitab ka paremini õhtul uinuda, magada.
3) Tee minu harjutust (mina teen seda iga päev ja juba aastaid - rahustab hästi, vabastab pingetest).
Minu Harjutus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast. Leia endale ise sobiv korduste arv.
4) Kirjuta oma murekoormast Päevikusse - hästi annab kergendust, las olla Päevikus, mitte mulle hingekoormaks.
NB. Räägi Lähedastele!
Kindlasti saad sellest murest-vaevast priiks.
Tee Mona-Linda naeratust ja kiida ennast mõttes, selg sirgu ja ole uhke.
Enne sind on noored sellest murest jagu saanud - saad ka sina!
Jüri O.-M. Ennet