Pidev pea uimasus - kas psühholoogiline probleem? 29.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane noormees, kes on narkootilistest ainestest kokku puutunud vaid kanepiga. Paar kuud tagasi kogesin kanepi suitsetamise tagajärjel väga ebameeldivat enesetunnet - ilmselt tõmbasin nö üle. Ebaratsionaalse otsuse tagajärjel suitsetasin seda uuesti peale paarinädalast pausi. Kogemus oli sama jube. Internetist sümptomite kohta uurides tegin subjektiivse järelduse, et ehk oli tegemist paanikahooga. Kiirelt sai selgeks, et narkootiliste ainetega, sh kanepiga on igaveseks lõpparve tehtud.

Mööduda jõudis umbes päev, kui hakkasin tajuma kohati ebareaalset ja tavapäratut enesetunnet. Pea oli uimane ja paks. Füüsilisi ega emotsionaalseid vaegusi ei kaasnenud. Kõik oli justkui korras, kui välja arvata väga imane pea ja tavapärasest erinev loid enesetunne.
Konsulteerisin perearstiga, kes arvas, et aju võib ebameeldivaid kogemusi endasse talletada. Sõin aju tööd stimuleerivaid tablette - ei midagi. Sõin võimaliku allergia välistavaid ravimeid - ei midagi.
Olen positiivse ellusuhtumisega, aktiivne ja igapäevaselt tegutsev inimene. Liigun värskes õhus ja tarbin meelemürkidest alkoholi harva vaid maitse pärast. Viimasel ajal olen olnud pigem karske.

Nüüdseks on eelnevalt kirjeldatud pea uimasus ja ebanormaalne enesetunne kestnud juba umbes kuu. Kord on hea, kord on kohutavalt halb.

Kas kirjeldatud enesetunne võib seotud olla minu psüühikaga? Kas nimetatud kanepi tõmbamine võib uimase peaga üleüldse seotud olla? Kas peaksin tulema vastuvõtule või tuleks eeldada, et tegemist on siiski mööduva nähtusega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kanepi taustal tekkis ärevushäire ja see siis praegu "kollitab".

vt ärevushäire (paanikahoog) valdkonna soovitusi ja rakenda neid igapäevaelus.
Probleem on harjutustega kõrvaldatav.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Rõõmsameelset tegutsemist.
See mure on kõrvaldatav.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Uimasus

Tere

viimased ca poolteist kuud on olnud probleem uimasusega. Varasemalt on probleeme olnud kõrge vererõhuga, perearst arvas sama olevat probleemiks ka nüüd (mõõtmisel oli pisut kõrge rõhk), ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Päeval mitmeid kordi jaheda veega "nägu ergutada" - väga hea silmade tegevusele, hea aju verevarustuse ergutamiseks.
Aju verevarustuse regulatsioon vajab harjutamist: a) mõõdukas sportlik aktiivsus ...

Loe edasi

pea uimane

Tere
Kas halva rühi ning mu pideva kehva enesetunde vahel võib olla seos. Häirivad sellised vaevused nagu pidev uimasus (justkui minu ja maailma vahel oleks mingi ähmastav klaas, maailma tajumine ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tähelepanek on teil õige - kehaline hoiak määrab ära vaimse hoiaku. Et lind oskab lennata, see on näha ka tema kõnnist mööda maad. Kerjuse ja kuninga kõnnak on ju erinev, alaväärsus surub nina vastu maad, ...

Loe edasi

Fluanxol

Tere!

Lugesin Teie vastuseid, mis puudutavad fluanxoli ja selle toniseerivat toimet Võtan ise praegu fluxi ja selle juures häirib pidev uimasus. Mäletan seda ka varasemast ajast, kui olen ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võite võtta koos, fluanxol ainul hommikul.
Proovige, katsetage.
Proovige, katsetage ka muid tervist edendavaid võtteid.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: