Alzheimeri tõve avaldumisvormid ja ravi. 05.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lühiajalised mälu- ja kõnehäired

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mäluhäireil palju põhjusi: üleväsimus, depressioon, mingi somaatiline või siis psüühiline häire ja alles siis - dementsus (ka neid mitmeid
a) orgaanilise ajukahjustuse taustaga,
b) vaskulaarsed e. verevarustuse häiretest tingitud,
c) mingi neuroloogiline põhihaigus ja selle baasil dementsus.
Ka kõnehäire olemus vajab selgitamist.

Perearst, neuroloog või/ja psühhiaater - siit selgub asja olemus ja sellest tuleneb lahendus e. ravi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet