2a laps käitub kummaliselt 22.01.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Minul mure oma tibu pärast,kuna vaatab vahel uhte kohta 5sek ja vahel vaatab millelgi järgi voi kindlase kohta.Kui kusin mis teeb voi mis seal on siis ei reageeri ja siis nagu tuleb kuskilt tagasi,nagu midagi ei oleks olnud. Muidu on väga hea laps,lausa uskumatult hea ja sonakuulekas . Teeb koike mängib,sööb ja koik muu on hästi.Seda on nuud olnud 2nädalat ja mitte iga päev.Vahel lihtsalt ise ehmatan ja raban enda juurde.Ta silmad lähevad sellel hetkel uhte nurka ja ta oleks nagu kuskil mojal aga see aeg on meeletult kiire.Vahepeal motlesin,et äkki veiderdab aga nuu see on kuidagi teist moodi.Lihtsalt ma ei suuda aru saada muidu on koik hästi ja siis 5sekundit selline käitumine.Kas see mingi tema enda veidrus ja läheb ule,voin pean midagi tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastehaiglas on nii noorte laste spetsialistid - pediaater, lasteneuroloog, lastepsühholoog, lastepsühhiaater. Juhul kui asi jätkub selliselt, et häirib, siis nende poole pöörduda.
Pediaater ütleb, kellest alustada. Alustaksin neuroloogist.
Sõbralik õhkkond on alati kasuks. Korralik puhkus ka.
Rahulikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet