Ärevushäire ja unetus 14.08.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Aastaid on mind vahelduva eduga vaevanud ärevushäire, mis minu enda arvates on nüüd süvenenud ja erinevad sümptomid segavad tugevalt elukvaliteeti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Et tervis paremaks läheks, sellesk on vaja midagi muuta! Mida?
Aga kõik, mis keha ja vaimu tugevdab, iga tervisetera, on kasuks.
1) esikohal olgu pingete maandamine: minu Palve-Meditatsiooni esimene samm, jalutuskäigud, kerged sportlikud harjutused (vastavalt enda natuurile sobilikud harjutused);
2) une puhul: melatoniin on apteegi vabamüügis, väga hea toimega, õhtused rituaalid (mina teen ka õhtul rahulikus tempos seda enda Palve-Meditatsiooni harjutust - väga hästi toimib), rahustav tee on sobilik, une-eelsed rituaalid, mis enda jaoks ise tuleb välja töötada;
3) vt ärevushäirete kohta antud soovitusi eelnevatest vastustest;
4) loe minu raamatust "Väljavalitu" eelkõige Tervisemaja peatükke, sealt endale meelepärane enda repertuaari võtta;
5) elusihte korrigeerida-täpsustada, ühiskonnaelu küsimustele ka oma toetav õlga alla panna, et meil kõigil paremini minema hakkaks.
Igast murest saab üle!

Head harjutamist soovides,
Jüri O.-M. Ennet