Koju kapseldunud 18 aastane noormees. 26.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kahjuks ma ei oska enam oma 18 aastasega pojaga midagi peale hakata. Ta ei välju kodust, kord või paar korda päevas väljub ta oma toast. Kool jäi tal pooleli ja nüüd on ta kodus nädalate viis vaid arvutimänge mänginud. Enesehinnang on väga madal. Akneprobleem vaevab teda. Söömisega on tal probleem, ta ei söö eriti, kuigi toit on olemas ja külmakpist võib võtta mida iganes võtta. Ühtegi sõpra tal ei ole. Mulle annab ta vaid lubadusi, et jah ma lähen trenni ja ma otsin omale tööd aga siis kui küsin, miks sa siis ei lähe kuhugi, siis ütleb, et vaata milline ma välja näen. Minul pole kohta siin elus, keegi mind ei taha. See kõik tekitab mulle pikemat aega juba hirmu. Kui ta päevad läbi üksi oma toas istub ja minuga ta ka suhelda ei taha. Mida ma peaksin temaga ette võtma? Ma juba kardan tema elu ja tervise pärast ja tema vaimse tasakaalutuse pärast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Autistlikud jooned, mida veel?... vaja kindlasti psühhiaatri jutule minna.
Kui ta esialgu ei tule, siis esimene käik ilma temata ette võtta.

Igasugune kehaline aktiivsus on väga vajalik, kindel puhkerežiim - õhtul õigel ajal magama - on väga vajalik jne.
Psühhiaatri jutule, mitmed abistamise võimalused olemas.

Tegutseda, muidu asjad ei muutu!
Jüri O.-M. Ennet