Noormees ei soovi koolis käia 08.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on 15.aastane poeg, kes peaks see aasta põhikooli lõpetama. Seoses koroonaga eelmine kevad olid kõik lapsed koduõppel. Sel ajal tekkisid tal raskused koduste ülesannete tegemisega ja hiljem ka kontakttundidesse minemisega, et järgi aidata. See sügis ta ei ole enam üldse nõus kooli minema. Varasemalt pole tal olnud pea ühetegi põhjuseta puudumist, on alati ilusti koolis käinud. Seega olukord on minu jaoks väga kummaline. Ta ei soovi ka arutada milles võiks probleem olla, ega minna vestlema koolipsühholoogi või perearsti või üks kõik kellega. Samuti puuduvad tal igasugused tuleviku mõtted, tema näeb end terve oma elu kodus istuvat. Tahtsin uurida, et kas sellises olukorras on mingit lahendust? Olen proovinud temaga ilusti suhelda, meelitada, keelitada. Miski ei tundu mõjuvat. Kas on kuskil mingit võimalust et keegi tuleks koju temaga vestlema? Koolipsühholoog ja lasteabi on öelnud mulle et peaksin pöörduma perearsti poole, perearst jällegi ütleb et kui noormees kohale ise ei tule, siis ole tal midagi teha.

Tänud ette!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustaksin koolipsühholoogist ja kooliõpetajast - milliseid lahendusi nemad pakuvad ja näevad:
Individuaalõpe, ? abiõpe, koolipaus jne.
Covid on taustavirvendus, probleem on ikkagi veidi sügavamal. Seega - Lastepsühhiaater.
Mida ise saate kohe teha: Õige unerežiim, mõõdukas kehaline aktiivsus, õige toitumne, Interneti aeg konkreetselt paika, mitte lõputu vaatamine...
Minu Palve esimene samm: paraneb aju verevarustus ja selle kaudu kogu psüühika. 3-5-7 sirutus-painutus liigutust ja siis paus 1 minut, selliseid kolm korda - 7 puhul tuleb 3x7=21 sirutus-painutust.
Teen seda harjutust aastakümneid ja iga päev. Aitab!
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet