lapsepõlv 18.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Minu mure on selline, et saime lapsepõlves oma vennaga isa käest peksa. Mitte nii, et me oleks olnud läbipekstud ja oimetud aga jah need mõned kümned korrad piisasid. eriti meeldejääv on see, et seda tegi isa püksirihmaga. Aastaid olin selle unustanud ja üritanud sellest mööda vaadata, kuid jah aastad sisse kuhjunud viha olid oma töö teinud. Kuni selle vanematele välja nähvasin, et miks selline käitumine. Mille peale ema teatas, et ma närvihaige, et see oli kõik õige, et meid peksti ja miks ma seda ei unusta. Küsimusele, miks ema vahele ei astunud öelda veelkord, et me selle ära teeninud. Nüüseks enam vanematega ei suhtle. Ei oska leida seisukohta, et kas ma siis olen töesti närvihaige, et lapsepõlves peskmisest üle ei saa ja miks ma seda unustada ei suuda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mina olen ka nahutada saanud - teised poisid jooksid ära, aga minu uhkus ei lubanud, sest pahandust ju tehti, eks siis tuleb ju ka "tasu" vastu võtta.

Lastevanemate elu on küllaltki pingeline eluvõitlusega hakkama saamisel ja seetõttu ka sellist käitumist esineb. Kiita see ei ole, aga ...
Neist tuleb ka aru saada.

Põhiline on ikkagi see, et nendeta ei oleks meid siin Linnutee serval meie Maamunal olemas. Tänu neile! Olgu nad kiidetud.

Unustada pole vaja, aga suhtumist küll, arusaamist-mõistmist esile kergitades.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. (O.skari ja M.arise poeg) Ennet
See O.-M. on minu austus, tänu, meenutus...