Suhe 08.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
selline mure ,et ma olen oma kutiga koos olnud juba peaaegu aasta , ning ei taha selles suhtes olla , kuna ta kasutab vaimset vägivalda minupeal ning ma ei saa ega ei oska kuidagi ära tulla . küll naerab kui tahan tõsiselt temast rääkida ja räägib ,et ta ei suuda ,olla alkoholita ehk siis ta peab nädalas kindlasti 2 korda jooma ja pärast enda isa surma , kes alkoholi jõi ja sellesse suri ,ei kannata ma seda nii palju saan aru kui 2 pudelit õllet aga mitte rohkem aga tema tahab ikka rohkem juua ja siis hakkab manipuleerima , ma käin ka psüholoogi juures aga sellest ei ole mingit kasu. olen nii palju mõtlend ka enesetapule ,et ei oska ära tulla tema juurest , ei ole lihtsalt jõudu ja ta aina räägib ,et raha pole jne aga joogi jaoks jääb alati raha . kui tema mõtleb ,et läheb kuhugi siis tunne ,et ta raudselt teeb midagi , nüüd kui tuleb halb sisetunne , üritan seda tagasi hoida aga ikka on raske , koolist öeldakse ka et pean pöörduma psühaatri juurde ,et mingeid tablette kirjutatakse , aga ma ei tea kas oleks sellest kasu , tõsiselt vastik on temaga koos olla aga seda jõudu pole mul kuskilt võtta. perekond ja kõik räägivad ,et pärast temaga suhtesse minekut olen ma teistsuguune ning ,et me peame lahku minema . palun andke kuidagigi mulle nõu , ma ei jaksa tõesti enam mitte kuidagi .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Õige suhe on selline, et teineteisest lugu peetakse, arvestatakse ja hingevalu ei tekitata.
2) Kui õlle jm alkoholiga liialdamine päevakorras on, siis alkoholi liigtarvitajal on õllepudel tähtsam teiesugusest naisterahvast. Õlle on tähtsam! Kas sellist suhet soovitegi, kus teid õllepudeli madaluseni alandatakse?
3) Kui ta teist hoolib, siis ei võtaks ta tilkagi.
4) Alko-lembese lubadused on Himaalaja mäegede kõrgused, aga teod - põietäis uriini, joodiku jorin ja norimised, vajalikud teod on pisitillud - upuvad
õllevahtu ning normaal-suhtest ei ole mõtet unistadagi.
5) Psühhiaatri jutule ja ravile peab see noor-alko-lemmik minema ja kohe. Kui ta seda ei tee, siis 101% ta teist ei hooli.
Ja ongi kogu tõde!
Ja veel! Kuulake Esivanemate elutarkust ja soovitusi!
Jüri O.-M. Ennet