Närvilisus, kergelt ärrituv 10.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Ma muidugi ei tea, kas pöördun õige erialaarsti poole oma küsimusega.
Olen 26 aastane naine ja viimased kuu aega häirib mu igapäevast elu närvilisus. Iga väiksemgi asi ajab mind juba endast välja ja vihastun. Ärritun ebaoluliste asjade peale isegi. Mida ma peaksin tegema? Seline ärrituvus ja närvilisus segab väga juba mu igapäevast elu. Ärgata hommikul juba väga närvilises tujus. Vahepeal ma sõin vitamiine, mis oli närvilisuse vastu, võib olla mulle ehk tundub või on see halb kokku sattumus, aga peale nende tablettide söömist hakaski mul närviline periood. Kas võib olla sellest tingutud või milles võib selline närvilisus tulla.

Lugupidamusega,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Tööalased sihid praeguseks ja tuleviku suunal paika, siis on "purjetamise suund" e elurada suuresti olemas.
2) Eraelulised mõtted-unistused silme ette - siis on mida-keda silmapiiril hoida, selles suunas rõõmuga liikuda.
3) Suuremad eesmärgid vajavad ka olemasolevast suuremat Tervist (kehalist, vaimset, sotsiaalset, hingelist) ja see Tervis tuleb nö sportliku rõõmuga enda jaoks välja treenida.
4) Tunda Rõõmu olemasolevast - seda on ju nii-nii palju.
5) Iga inimene on ainulaadne, seda isikupära siis mitte kaotada. Olla tasemel (oma andekuse registris) Originaal, mitte mõne Koopia.
6) Iga inimene on ka ühiskonnale tähtis - Enda Isikupäraga, Tegudega, Loominguga, Rõõmuga!

7) Kuulus filosoof ja Toora tark Emmanuel Levinas toob Jumaliku alge nö taevalikest kõrgust ühiskonnaelu tasandile - Headus-Õiglus Teise, oma Ligimese suhtes, annab äärmise läheduse Jumalaga. Eks tänu sellele usupraktikale ongi Toora pojad-tütred aastatuhandeid Koosmeelel elanud, eluraskustega toime tulnud.

8) Hea tarkus on sobilik ka Taara poegadele-tütardele. Saatuski meil ühine - Ristisõdades rünnati Toora-rahvast, Allahi austajaid ja ka Marjamaa rahvast, sest Ristisõdijad "põhjendasid" paavst Inncentius III poolt kuulutatud ristisõda Maarjamaa "vabastamise" sõjaks.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet