stress 15.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on aastaid huvitanud üks küsimus, aga pole tahtnud ühtki arsti ega ravitsejat häirida. Seejuures on probleem kohati üsna tüütu. Nimelt olin oma 45-50 a. koolis rumaluke ja üleüldine naerualune. Ka lohaka ja kasimata välimusega. Edaspidises elus tegin väikseid edusamme: õppisin korraliku ameti, tegin välimuse ja käitumisega tööd ja leidsin isegi mehe.
Aga teatud tegelasi on häirinud minu aastatetagused kujuteldavad või tegelikud eksimused, nii nagu neid meil kõigil tikub olema. Üks naeruväärsemaid on olnud see. et pargis päise päeva ajal või jaaniööl olemine on eriline mehe otsimine ja libulikkus. Või selliste asjade tegemine, mida oletatavasti harrastan kodus, nii et keegi ei näe.
Probleeme on see tekitanud isiklikus ja tööelus, sest räägitagu mis tahes, mehed tunduvad eelistavat, kui neil tõesti erilist valikut pole, pigem kergemeelseid naisi kui lollikesi.
Naerma ajab ka see, et pahaks on pandud tegelikult häid asju. Peaks ju teisest hea meel olema, kui tal elus kõik korras on - juba mainitud hea haridus ja töökoht, hea välimus, viisakas käitumine. Ka ülemuslik töökoht.
Küsimus: mida olen ise valesti teinud ja mis vea omas käitumises, et seesugused pahad naljatlemised esinevad. Nagu öeldud, paljudel naistel on noorespõlves pisipatukesed ja koolis kiusatud on paljusid, aga millest selline aastakümneid kestev vaen? Ükski prohvet pole kuulus omal maal, või midagi seesugust?
Mõtlen küll, et pahatahtlikkus ja suisa tige laim ei pea häirima, aga mingil määral see ikkagi käib pinda. Pealegi, egas õelusekotid ja tühjajutuajajad ei julge otse näkku tulla ütlema, vaid ikka seljataga.
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaotatud süütust ei nuteta taga, eilset päeva ei saa tänasesse päeva tagasi tuua.

Elame oleviskus ja täna kehtiva mina-mõõdiku ja ühiskondliku mõõdiku järgi.
Endaga ei tohi vastuollu minna, ühiskonnnaga ka mitte. S. Kierkegaard (kuulus filosoof) pakkus välja veel kolmanda mõõdiku - religioosne e ideaalne. Ka seda mõõdikut on soovitav mõttemaailma lasta ja sellegagi veidi/rohkem arvestada. Neist kolmest (ideaalne oleks - nende kolmainsusest) tulenevalt leiategi hingerahu ja tegevusjuhised Enda elukäigu tarbeks.

Mõelge, otsustage, tegutsege, olge õnnelik!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psüühika

Tervis. Olen lihtne noormees. Pikka juttu pole. Lihtsalt üks asi mis mind õudsalt häirib. Tavaliselt enne kui ma magama jään kuulen ma peas hääli. Teiste inimeste vestlustes ja mõningal juhul on need ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stress võib ka oluline olla. Selge pildi saab asjast psühhiaatriga vesteldes.

Psühhiaatri jutule, vajadusel saad veidi arstirohtu, aga ka pingetest-stressist vabanemise nippe, juhiseid.
Loe edasi

Stress

Tere! Minu mureks on stress. Koolis on raske, iga päev 8h ja kui koju lähen, siis pean õppima hakkama. Jälgin kella, kuidas see jookseb, see ajab mind nutma...tahan tegeleda endaga, kuid aega ei ole. Aega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled pinges ja on stress. See on kõrvaldatav.
1. Korralikult puhata ja UNE arvelt ei tohi midagi võtta. Korralik uni annab rohkem töövõimet ja siis suudad rohkem õppida-tegutseda. Apteegi vabamüügist ...

Loe edasi

pea kuminad

pea kumiseb nagu mängiks keegi kastanjettidega ja siis hakkab kurgus pitsitus tunne. ajab ka nutma

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võimalusi mitmeid. Vererõht, ärevus, stress, depressioon, magamatus jne.
Tohtri jutule ja saate abi.
Terves kehas terved tunded. Alustada kehast!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

stress

Tere
Kas stress võib põhjustada kõhugaase, masendustunnet, unetust jne

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jah, võib küll.
Rohkem liikuda ja kõhutuul lahkubki organismist, masendus taandub ja uni paraneb.
Liikumine, see ongi tervise vundament.
Parimate soovidega,
jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

stress.

tere mul on kusimus stressi kohta mul on endal kohutav stress ma tahan surra ma ei taha enam midagi mu elu on taiesti mottetu ma nuttan ja nuttan aga paremaks ei lahe mida teha ma kardan et ma ei pea enam ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled Tark ning lollust Sa ei tee! Mine kohe koos mõne lähedasega psühhiaatri jutule. Saad ruttu ja tõhusalt kergendust.
Psühhiaatri jutule, kohe!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: