Suhted 28.12.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida peaksin tegema, kui lähedased karjuvad minu peale ja ärrituvad minu peale?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Lähedastel on isiklikud-isikuprobleemid ja ka probleemid tööl, olmes. Sama kehtib ka teie kohta. Siit tekivad sisepinged, pidurdamatus emotsioonides, käitumises.
2) Probleemi lahenduseks on:
a) omavahelises vestluses selgitada välja närvipingeid tekitavad põhjused-olud ja võimalusel neid muuta;
b) õppida pingeid maandama ja sellega siis regulaarselt tegeleda-praktiseerida;
c) ühe poole rahulikkus rahustab ka teisi. Teades, et ka neil on probleemid, siis seda nende "ägedat" käitumist mitte südamesse võtta.
Üks psühholoogiline reegel ongi selles, et koduste-lähedaste juures lastakse enda sisekontroll nö "vabaks", maandatakse enda pinged koduste ringis. Südamest nad ju paha ei soovi. See teadmine tuleb ka veidi kasuks.
Sellest alustada.

PS Heasoovlikkus on endale kosutav ja teistelegi rõõmu pakkuv!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet