Pöördumine psühhiaatri juurde? 08.12.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen noor tudeng ning õpin ülikoolis. Tunnen, nagu oleksin elus rappa jooksnud.
Viimased paar kuud olen tundnud veidike teistimoodi, kui olin seda keskkoolis või eelmisel aastal. Ma ei suuda asjadest nii palju rõõmu tunda kui enne.
Aasta aja jooksul olen kaotanud mitu lähedast ning ma ei ole kindel, kas olen need probleemid enda jaoks lahendanud või olen tunded sügavale endasse matnud. Mu pea on nii sassis igasugustest mõtetest ning ma ei oska neid korrastada. Ma olen terve elu väga iseseisev olnud ning väga tugeva isiksusega. Kuid nüüd oleksin justkui iseenast alla surunud.
Mul on suured tuju kõikumised. Iga kuu umbes kaks nädalat olen elurõõmus ja ei mõtle nii palju tulevikule, vaid naudin elu. Kuid mingi aeg tulevad jälle mõtted, mida ma elult tahan, mis on minu eesmärk jne. Tunnen üksindlust, et mul ei ole kellegi poore muredega pöörduda. Kuid keskkoolis olles mul sellised probleeme ei olnud, mul oli rohkem energiat ja tahtejõudu. Astudes ülikooli olin väga motiveeritud ja hakkaja, kuid nüüd teisel aastal on see ära kadunud ning ma ei oska seda kuskilt leida. Mul oleks nagu loomingukriis.
Mul olekski küsimus, kas peaksin psühhiaatri abi otsima või mitte?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutul soovitan kindlasti käia - saate siis konkreetseid soovitusi.
Minupoolseid soovitusi-mõtteid leiate minu raamatust "Väljavalitu" - Tervisemaja ptk-dest. See aitab veidi sihte-tegevusi süstematiseerida, endale selgemaks teha ja siis sihipärasemalt tegutseda.
Olla optimist!
"...oma elujõu mõõna aastail lakkasin ma olemast pessimist: enesetaastamisinstinkt keelas mulle viletsuse ja pelgurluse filosoofia..."
" mis teda ei tapa, see teeb ta tugevamaks"
Friedrich Nietzsche
Lahendid on olemas.
Jüri O.-M. Ennet