Psühhiaatri poole pöördumine? 15.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen pikemat aega juba väga kurvalt meelestatud. Tujud kõiguvad, pidevalt olen kurb, isegi nutan täiesti tühiste asjade pärast, vahel ei saa üldse aru, miks ma nutan. Olen kaotanud igasuguse motivatsiooni ja positiivsuse, ei tunne millestki rõõmu ja tahan pigem koduseinte vahel olla. Ühesõnaga tunnen pidevalt seletamatut kurbust. Olen kaotanud usu, et kõik läheb hästi ning näen asju ainult negatiivses valguses. Vahel on paar päeva täiesti okei olla, siis aga tuleb jälle selline langus. Ma ei saa aru, mis toimub. Eelmise aasta aprillist toimusid mu elus suured muutused. Kolisin Tallinna ja sain uue töökoha. Aga nende asjadega peaks praeguseks juba kohanenud olema. Küll aga teeb mu olek mulle muret. Olen käinud paar korda psühholoogi juures, kuid ei tunne, et sellest abi oleks olnud. Sellest tuleb mu küsimus, et kas minu mure on tõsine ja kas ma peaksin psühhiaatri poole pöörduma? Kas selline olukord on piisavalt hull, et näiteks erakorralisele vastuõtule pöörduda?. Järjekorrad psühhiaatri juurde on mitu kuud. Tunnen, et ei jaksa enam kauem niimodi vastu pidada. Samuti olen mures oma elukaaslase pärast, kes peab mind sellisena nägema ja minu pärast samuti muretsema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lopsakas depressioon.
Perearsti juurde saate ruttu, temalt saate AD (antidepressandi). Apteegi vabamüügist saate kohe mõnda rahustavat teed. Soojad joogid rahustavad.
Rohi vaid 1/10, 9/10 on harjutused ja eluviisi muutus.
Rääkige elukaaslasele (elate ju koos ja teineteist toetades) ja koos käige jalutamas, leidke tuge kooselust.
Valvearsti-psühhiaatri juurde tasub ka proovida - mõni vaba tohter ikka leidub.
vt varasemaid, harjutused ja Kõik saab korda.
Te pole ju üksi, teid on Kaks ja hiljem rohkemgi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet