Lexotanil 3mg võtmine 06.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Arst kirjutas mulle välja Lexotanil 3mg õhtuti võtmiseks. Kuid nüüd infolehte lugedes selgus, et seda ravimit ei tohi võtta kopsuhaigusega. Perearst kahtlustas mul paar nädalat tagasi kopsuklamüüdiat ja sain ka 2x antibiootikumi ravi, kuid köhin endiselt. Küsimus, kas ma peaks hetkel loobuma selle ravimi võtmisest ja küsima arstilt mõnda muud ravimit, kuni teada, kas olen kopsuklamüüdiast puhas?

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kopsuhäire ei ole veel absoluutne vastunäidustus, individuaalne tundlikkus on suuresti inimestel erinev.
Lexotanil´i tuleb tarvitada lühiajaliselt, et "ta maitsema ei hakkaks" - tekitab pikemal kasutamisel sõltuvust.
Lexotanili asemel saab muid rahusteid kasutada, aga kindlasti on vajalikud pingetest vabanemise harjutused - need ka kopsule kasuks. Alustuseks sobib minu Palve-Meditatsiooni harjutus.
Koostöös raviarstiga saate kõik korda.
Organism on tervik ja seega iga tera tervisesalve tuleb ka kopsude tervisele kasuks.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet