Raske lahkuminek 10.10.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kirjutan seoses raske lahkuminekuga. Peale 9aastast suhet on süda murtud, hing katki ja elada enam ei taha. Väga tihti mõtlen enesetapule ja tööle minna ei taha. Praegu käib veel korteri jagamine ning elan oma eksmehega ühe katuse all, aga erinevates tubades. Nii raske ja rõhuv on olla...Olen võtnud juba 7 kilo kaalust alla, söögiisu pole ja mitte midagi teha ei taha. Nutt kurgus ja meeletu kurbus. Ei oska enam endaga midagi peale hakata. Tekkinud on meeletud unehäired, und ei tule, seest kõik kisub ja tahaks olla looteasendis. Öösiti nutan palju ja hommikul on silmad paistes...Suhe oli väga armastuserohke ja tunded on mõlemal alles, kuid mees ei taha suhet üles soojendada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hingevalu leevendab aeg ja uued sihid, uued kaaslased elurjal. Või - ...kõik on jälle nii, nagu ennegi - peale teatud lahusolekut, hingelist lahusolekut.
Depressioon (millest ka kaalukaotus) vajab AD-ga ravi. Ravimit vajab ka unehäire.
Üldised tervistavad tegemised ka, talettidele lisaks.
Pihtimine kellelegi, keda pihiisana/-emana võtta võib, ka psühhiaater.
NB Suhe on kahepoolne ja seega - ainul teist see ei sõltu.
Aeg annab arutust! Aeg see annab, aeg see võtab taas.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet